Tilgængelighed  |  RSS | Print side |

Forside | Idrætter | Klubber | Aktiviteter | Børn & Unge | Kalender | Sponsor | Parasport Danmark | Kontakt
 

Licenshavere - Boccia


Vælg sæson:

Individuelle licenser, sæsonstart i 2019

LicenshaverKlubGyldig fraGyldig til
Agnete Birgitte DahlBallerup Handicap Idræts Club01-01-201931-12-2019
Anne WoffindenBallerup Handicap Idræts Club01-01-201931-12-2019
Daniel Michael Schleyer QvistBallerup Handicap Idræts Club01-01-201931-12-2019
Finn BushBallerup Handicap Idræts Club01-01-201931-12-2019
Henrik WoffindenBallerup Handicap Idræts Club01-01-201931-12-2019
Jakob LindingBallerup Handicap Idræts Club01-01-201931-12-2019
Nikolaj TrolleBallerup Handicap Idræts Club01-01-201931-12-2019
Ole FroholdtBallerup Handicap Idræts Club01-01-201931-12-2019
Sille Subcleff LarsenBallerup Handicap Idræts Club01-01-201931-12-2019
Tanja FroholdtBallerup Handicap Idræts Club01-01-201931-12-2019
Tina Isabella NielsenBallerup Handicap Idræts Club01-01-201931-12-2019
Jan RasmussenHandicap I.F. for Nykøbing F + Ome.01-01-201931-12-2019
Liselotte NielsenHandicap I.F. for Nykøbing F + Ome.01-01-201931-12-2019
Lone NielsenHandicap I.F. for Nykøbing F + Ome.01-01-201931-12-2019
Lykke NielsenHandicap I.F. for Nykøbing F + Ome.01-01-201931-12-2019
Michael SerhwischHandicap I.F. for Nykøbing F + Ome.01-01-201931-12-2019
Tanja MadsenHandicap I.F. for Nykøbing F + Ome.01-01-201931-12-2019
Frank OlsgårdVordingborg Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Martha AndersenVordingborg Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Nicolae BobocVordingborg Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Ove PedersenVordingborg Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Peter Pollas JohansenVordingborg Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Ronnie NielsenVordingborg Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Henrik IwersenMaribo og Omegns Handicapidrætsfor.01-01-201931-12-2019
Per JensenMaribo og Omegns Handicapidrætsfor.01-01-201931-12-2019
Thomas StigårdMaribo og Omegns Handicapidrætsfor.01-01-201931-12-2019
Andreas NøragerSpætten01-01-201931-12-2019
Daniel BenteSpætten01-01-201931-12-2019
Daniel LaursenSpætten01-01-201931-12-2019
Johnny ThaulowSpætten01-01-201931-12-2019
Klaus AndersenSpætten01-01-201931-12-2019
Lars KristiansenSpætten01-01-201931-12-2019
Maria Iskov LaursenSpætten01-01-201931-12-2019
Victor NielsenSpætten01-01-201931-12-2019
Brian MattssonHandicap Idræt Bornholm01-01-201931-12-2019
Britt LandschoffHandicap Idræt Bornholm01-01-201931-12-2019
Jacob Spanner HansenHandicap Idræt Bornholm01-01-201931-12-2019
Line Bach HuusForeningen for Amputerede01-01-201931-12-2019
Arvid WestadMiddelfart Boccia Handicap01-01-201931-12-2019
Frede RasmussenMiddelfart Boccia Handicap01-01-201931-12-2019
Hanne ChristiansenMiddelfart Boccia Handicap01-01-201931-12-2019
Tove KischelMiddelfart Boccia Handicap01-01-201931-12-2019
Bent LorentzenH.H.I – Forening for dem med særlige behov01-01-201931-12-2019
Else FuglsigH.H.I – Forening for dem med særlige behov01-01-201931-12-2019
Inger HyeH.H.I – Forening for dem med særlige behov01-01-201931-12-2019
Mogens JensenH.H.I – Forening for dem med særlige behov01-01-201931-12-2019
Svend AndersenH.H.I – Forening for dem med særlige behov01-01-201931-12-2019
Allan JensenDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
Bente Næss SchmidtDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
Britta ChristensenDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
Dan AdsbølDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
Dennis ChristensenDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
Ivan NielsenDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
John JensenDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
John SecherDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
Katrine FregerslevDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
Kit GodtfredsenDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
Lars JuhlDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
Lilly Munk NielsenDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
Lone AndersenDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
Nielsjørn ChristensenDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
Preben PedersenDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
Rosa NielsenDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
Steen ChristensenDHIF for Horsens og Omegn01-01-201931-12-2019
Anni JørgensenParasport Fredericia01-01-201931-12-2019
Benny ChristiansenParasport Fredericia01-01-201931-12-2019
Bent LarsenParasport Fredericia01-01-201931-12-2019
Børge EggertsenParasport Fredericia01-01-201931-12-2019
Hans MoosParasport Fredericia01-01-201931-12-2019
Jens Erik MengParasport Fredericia01-01-201931-12-2019
Jesper TrentemøllerParasport Fredericia01-01-201931-12-2019
Kirsten M RotcherParasport Fredericia01-01-201931-12-2019
Lizzi NielsenParasport Fredericia01-01-201931-12-2019
Sonja ChristensenParasport Fredericia01-01-201931-12-2019
Mette JohnsenKolding Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Peter KjærKolding Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Sanne Elkjær NielsenKolding Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Søren NielsenKolding Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Vagn KlaabyKolding Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Claus HansenLavia-Grenaa01-01-201931-12-2019
Karin Holm KajhøjLavia-Grenaa01-01-201931-12-2019
Rosa RasmussenLavia-Grenaa01-01-201931-12-2019
Anette UlbrichsenLavia, Randers Afd.01-01-201931-12-2019
Birgit KristensenLavia, Randers Afd.01-01-201931-12-2019
Frede SlottrupLavia, Randers Afd.01-01-201931-12-2019
Jakob JensenLavia, Randers Afd.01-01-201931-12-2019
Kjeld MunkholmLavia, Randers Afd.01-01-201931-12-2019
Lis JensenLavia, Randers Afd.01-01-201931-12-2019
Martin JensenLavia, Randers Afd.01-01-201931-12-2019
Niels LindgaardLavia, Randers Afd.01-01-201931-12-2019
Per ChristensenLavia, Randers Afd.01-01-201931-12-2019
Àki JoensenIdrætsforeningen for Handicappede i Aalborg01-01-201931-12-2019
Kasper Winckler LysholtIdrætsforeningen for Handicappede i Aalborg01-01-201931-12-2019
Mira Spottag SmedegaardIdrætsforeningen for Handicappede i Aalborg01-01-201931-12-2019
Anette NielsenVesthimmerlands Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Edith SaattrupVesthimmerlands Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Eivind NielsenVesthimmerlands Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Finn Dyregaard NielsenVesthimmerlands Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Kim Bruno ChristensenVesthimmerlands Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Pil LundstenVesthimmerlands Handicap Idræt01-01-201931-12-2019
Allan StraarupIdrætsforeningen Godt gået01-01-201931-12-2019
Anje KnudsenIdrætsforeningen Godt gået01-01-201931-12-2019
Brian LundIdrætsforeningen Godt gået01-01-201931-12-2019
Carsten SchmidtIdrætsforeningen Godt gået01-01-201931-12-2019
Henrik JørgensenIdrætsforeningen Godt gået01-01-201931-12-2019
Janni Michelle ÁndersenIdrætsforeningen Godt gået01-01-201931-12-2019
Jonatan StorkIdrætsforeningen Godt gået01-01-201931-12-2019
Martin JohannsenIdrætsforeningen Godt gået01-01-201931-12-2019
Mette K. JensenIdrætsforeningen Godt gået01-01-201931-12-2019
Mille Hagen-JohnsenIdrætsforeningen Godt gået01-01-201931-12-2019
Nina DzubielIdrætsforeningen Godt gået01-01-201931-12-2019
Peter Rosenberg SchmidtIdrætsforeningen Godt gået01-01-201931-12-2019
Tom JohannsenIdrætsforeningen Godt gået01-01-201931-12-2019
Heidi Fry JensenIdrætsforeningen Trekløveret handicap-idrætsforening01-01-201931-12-2019
Jan Bach PetersenIdrætsforeningen Trekløveret handicap-idrætsforening01-01-201931-12-2019
Line NielsenIdrætsforeningen Trekløveret handicap-idrætsforening01-01-201931-12-2019
Karin Fjermedal AndersenKlub Liv og Motion01-01-201931-12-2019
 

Hovedsponsorer

Jysk - Logo
Elsass - Logo
Pressalit - Logo

Paralympisk partner

Toyota - Paralympisk partner

Sponsorer

Team Parasport Virksomhedsklub

Genveje

Ny i Parasport

Sportsskoler 2019 - Genveje

Parasport Webshop

Danmark til PL - Facebook Genvej

Special Olympics Logo

Projekt Superleder – Sammen om sport

Nyt fra IPC
Parasport Danmark - Idrættens Hus - 2605 Brøndby  |  
Kontakt Parasport Danmark
  |  Kontakt Webmaster